Карбамід (сечовина) — хімічна сполука CO(NH2)2. Застосовується для промислового виробництва, у тому числі в медицині при виробництві ліків та фармацевтичних препаратів, у лісопереробній промисловості як компонент смол і клеїв, так і в сільському господарстві як азотне добриво.
Карбамід - це добре розчинне висококонцентроване добриво, що містить не менше 46 % азоту і відноситься до універсальних добрив.
Серед азотних добрив карбамід займає друге місце по використанню у сільському господарстві. Широке використання застосування карбаміду можна пояснити його універсальністью, так як це добрво можливо широко використовувати у сільському господарстві для будь-яких культур, як у гранульованому вигляді, так і у розчинному вигляді у воді.
Карбамід може застосовуватися як основне добриво для підживлення всіх культур на різноманітних грунтах. Звичайно карбамід вноситься в грунт весною. Враховуючи, що карбамід легко розчиняється у воді, його часто використовують разом з гербіцидами. При внесені в грунт карбамід необхідно своєчасно заробляти, оскільки при поверхневому внесені можливі втрати азоту внаслідок виділення аміаку з вуглекислого амонію, що легко розкладається на повітрі.
Рекомендоване дозування карбаміду складає:
- У якості позакореневого підживлення ( в залежності від виду рослин) – 5 -20 кг на гектар
- У якості основного добрива – 100-150 кг на гектар.